Sport Psychology & Wellness Coaching

trening mentalny// aktywność fizyczna// executive performance & wellnes coaching

Nowy sposób liczenia kalorii

Dodaj komentarz

calorie count

Naukowcy z Texas Christian University dowodzą , że zjemy mniej jeżeli w menu obok kalorii pojawi się informacja ile godzin ćwiczeń jest potrzebne aby spalić te kalorie. Podczas badań, pod kierownictwem Dr Meena Shah i Ashlei James, przeanalizowano wybory żywieniowe grupy 300 ochotników w wieku od 18 do 30 lat.

Naukowcy pokazują, że zamawiający, którzy mieli do dyspozycji menu przeliczające kalorie na aktywność fizyczną potrzebną do ich spalenia, wybierali mniej kaloryczne posiłki. Wynika z tego, że bardziej obawiamy się ilości wysiłku jaki należy włożyć w spalenie tych kalorii niż w samą ich ilość.

Być może jest to rozwiązanie dla osób, które od lat skrupulatnie liczą kalorie i bezskutecznie próbują zgubić kilogramy. Być może zniechęci nas to do sięgania po kaloryczne posiłki, ale nie nauczy cieszyć się aktywnością fizyczną.

Jeśli próbowałaś/eś wszystkich diet i zabiegów, aby po jakimś czasie znów powrócić do starych nawyków, przeliczanie kalorii na ćwiczenia nie wystarczy.

Aktywność fizyczna jest niezbędna do utrzymania zdrowego trybu życia.

Dobra rada: wybieraj ćwiczenie lub sposób na aktywne spędzanie czasu, które sprawiają ci przyjemność i praktykuj tak często jak to tylko możliwe. Zapomnisz o posiłkach, kaloriach, i dietach.

Jeśli nagle poczujesz ochotę na coś słodkiego miej zawsze pod ręką zdrową przekąskę np. owoce, orzechy, gorzka czekolada itd. Słodkie napoje gazowane zastąp świeżymi sokami lub wodą.

Na początku będzie to trudne, ale z czasem dojdziesz do wprawy i bardzo trudno będzie cię powstrzymać przed wieczornym spacerem.

Reklamy

Autor: psychologsportu

Sport and Exercise Psychologist Executive Performance and Wellness Coach http://www.sppcoach.com/

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s