Sport Psychology & Wellness Coaching

trening mentalny// aktywność fizyczna// executive performance & wellnes coaching

Get the MENTAL EDGE and DO YOUR BEST!

Dodaj komentarz

Wielu naukowców, sportowców, trenerów i specjalistów od lat poszukuje nowoczesnych metod treningowych, sprawiając, że tempo ewolucji sportu jest dziś olbrzymie. Samo nadążanie już nie wystarczy, pytanie brzmi – jak znaleźć się na prowadzeniu?

Dr Steve Portenga , psycholog drużyny lekkoatletów amerykańskich, wychodząc naprzeciw technologicznym wymaganiom zawodników, stworzył dla nich aplikacje na iPhon’a. Aplikacja jest czymś w rodzaju osobistego trenera, ma wspomagać zawodników w ich codziennym treningu mentalnym oraz pozwoli im lepiej się koncentrować podczas Igrzysk Olimpijskich  w Londynie. Jak podkreśla Dr Portenga aplikacja nie jest po to żeby zastąpić psychologa, ponieważ zawodnik aby z niej korzystać musi zdobyć wiedzę na temat treningu mentalnego i mieć świadomość swoich indywidualnych potrzeb i technik dla niego odpowiednich. Aplikacja jest czymś w rodzaju wsparcia edukacyjnego dla zawodnika, ma przypominać mu  o zasadach i praktykach treningu mentalnego. Aplikacja będzie ogólnodostępna w połowie lipca.

Tymczasem start Igrzysk Olimpijskich w Londynie już za niecałe trzy tygodnie. Czego możemy nauczyć się od najlepszych? Jak psychologia sportu może zainspirować trenerów i zawodników do maksymalnego wykorzystania swojego potencjału?

„You can’t become a winner overnight, or even in a couple of years-it takes time…You will lose races and you will have to accept that, learn from it and believe that you’ll win the next one, knowing that you’ll probably lose that as well. All the time you have to keep believing that one day you will win.”

Paula Radcliffe

Podczas tegorocznej Konferencji Brytyjskiego Towarzystwa Psychologicznego w Londynie psychologowie sportowi z całego świata dzielili się swoimi poglądami i doświadczeniami ze współpracy z najlepszymi sportowcami, poszukując odpowiedzi na pytanie –  co czyni zawodnika złotym medalistom, co czyni go niepokonanym i najlepszym w swojej dyscyplinie?  Jedno jest pewne złoto olimpijskie to nie przypadek, jest to produkt uboczny ciężkiej i systematycznej pracy, dedykacji, determinacji, zaangażowania, odporności psychicznej i wielu wyrzeczeń. Czego możemy nauczyć się obserwując przygotowania i występy najlepszych sportowców? Zapraszam do obejrzenia kilku inspirujących filmików poruszających wiele osobistych doświadczeń i ukazujących długą drogę do bycia najlepszym!

Jordyn Wieber’s Mental Edge „razor sharp focus, ability to block everything else out, and deliver under pressure” trener John Geddert

http://www.gymnastike.org/coverage/247899-2012-Olympic-Team-Trials/video/644522-Jordyn-Wiebers-Mental-Edge

Z cyklu Raising an Olympian – Magdalena Piekarska. „SKUP SIĘ NA SWOICH MOCNYCH STRONACH” Małgorzata Piekarska

Z cyklu Raising an Olympian – Nevin Yanit. „You can overcome any hurdle” Semire Yanit

Z cyklu Raising an Olympian – Matteo Tagliariol. „Anything is possible” Francesca Tagliariol

Z cyklu Raising an Olympian – Gladys Tejeda. „You have to take advantage of your moment” Marcelina Pucuhuaranga

Steven Bradbury „LAST MAN STANDING”

Show time! What does it take to be the best?

Reklamy

Autor: psychologsportu

Sport and Exercise Psychologist Executive Performance and Wellness Coach http://www.sppcoach.com/

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s